Kurz IR(A) teórie dištančnou formou je teoretická časť výučby pre budúcich držiteľov prístrojovej kvalifikácie (IR). Plán výučby je zostavovaný v súlade s požiadavkami EASA. Je to flexibilný prístup k výučbe, nakoľko sa pripravujete aj doma, podľa vášho tempa.

Celkový počet hodín je 150, z toho minimálne 10% sú konzultácie s inštruktorom v slovenskom a anglickom jazyku.

Po prihlásení do kurzu vám v PROAVIATE pripravíme časový program a postup štúdia, na základe ktorého sa budete pripravovať. Tento program obsahuje aj časť výučby s inštruktorom, ktorá je povinná a dátumy tzv. postupových testov (progress test), ktoré je nevyhnutné absolvovať. Na úspešné ukončenie kurzu musíte z každého predmetu aboslovať záverečnú skúšku.

K dispozícií máte konzultácie k jednotlivým predmetom s našimi inštruktormi,  či online priebežné testovanie v anglickom jazyku.

Takto nastavený kurz sa dá absolvovať za 2 - 18 mesiacov. Celkový čas závisí od schopnosti učiť sa a od zodpovednej individuálnej prípravy uchádzača.

Odporúčame, aby mal záujemca o IR(A) kurz základné znalosti z matematiky a fyziky.

Ak v záverečnom teste daného predmetu úspešne preukážete nadobudnuté vedomosti, PROAVIATE vás odporučí na absolvovanie IR(A) skúšky na Dopravnom úrade, ktoré prebiehajú formou PC testu, v anglickom jazyku. Na základe nášho odporúčania už sa môžete prihlásiť na skúšky hneď po jeho získaní, avšak je potrebné mať na mysli, že na IR(A) skúšky zo všetkých predmetov máte dokopy iba 6 sedení na Dopravnom úrade. Avšak, ak si to správne rozvrhnete, nemusíte čakať na koniec kurzu a ísť na všetky predmety až potom.

Nedozvedeli ste sa všetko, čo ste potrebovali alebo sa chcete dozvedieť viac? Kontaktujte nás: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

 • Online
  testovanie
  150 hod.
  rozsah
  829,-
  s DPH